Cahit Yılmaz

Başkan Yardımcısı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ nden 1984 yılında mezun olduktan sonra, London School of Economics and Political Sciences’ da 1989 – 90 döneminde research scholar olarak bulundu. 2012 yılında, İstanbul Ticaret Üniversitesi’ nden yüksek lisans derecesini, 2016 yılında Okan Üniversitesi’ nden doktora (İngilizce İşletme) derecesini aldı.

Çalışma hayatına, 1985 yılında Türkiye Kalkınma Bankası’ nda başladı. Bu dönemde, proje değerlendirme raporları hazırlama, fizibilite çalışmaları, pazar araştırmaları, halka arzlar konularında tecrübe kazandı. Yedinci 5 Yıllık Kalkınma Planı, Finans Piyasaları Komitesi’ nde raportör üye olarak bulundu. 1996 yılı başından itibaren özel bankalarda, aracı kurumlarda ve yatırım şirketlerinde kurumsal finansmandan sorumlu üst düzey yönetici olarak çalıştı. Proje Finansmanı ve Krediler Müdürlükleri görevlerinde bulundu. 2001 – 2004 yıllarında, Sümer Leasing ve Ulusal Leasing’ in genel müdürlüklerini yaptı.

Yeditepe Üniversitesi’ nde 2001 – 2005 yıllarında öğretim görevlisi olarak bulundu. Halen, Kültür Üniversitesi’ nde öğretim görevlisi olarak mali tablolar analizi, bankacılık, finans ve sermaye piyasası analizleri konularında dersler vermektedir.

Danışmanlık yaptığı dönemde sayıları 100’ ü aşan projede, şirket değerleme, şirket satın alma, yatırım projelerinin analizi konularında çalışmış ve raporlar hazırlamıştır. Özelleştirme projelerinde (alıcı tarafında) danışman olarak çalışmıştır. 2001 – 2010 yıllarında farklı ekonomi kanallarında yorumcu olarak bulunmuş, çeşitli dergilerde yazıları yayınlanmıştır. Halen yatırım danışmanlığı hizmetlerini sürdürmektedir.

Evlidir ve bir oğlu vardır. İngilizce bilmektedir.