Cevdet Erkanlı

ADI SOYADI:
CEVDET ERKANLI
YERLEŞİM YERİ:
İSTANBUL
ÖĞRENİM DURUMU:
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (İşletme Bolümü)
HALEN CALIŞTIGI İŞYERININ UNVANI VE ADRESI:
Tek Finansal Yönetim ve Danışmandık Hiz. Ltd. Şti. Zorlu Center,Levazım Çıkışı Koru Sk. No.156 TerasEvler Beşiktaş/İST
MESLEĞİ VE GÖREV ÜNVANI:
Finansman- Şirket Sahibi –Gn. Müdür
VARLIK YONETIM ŞIRKETINDEKI ORTAKLIK PAYI:
Var
DAHA ONCE CALIŞTIGI IŞYERLERI:
1987-1990 yılları arasında Bankalar Yemin li Murakıbı olarak görev yapmıştır. 1997-2000 yıllarında Kentbank A.S‘de Yönetim Kurulu Üyeliği ve CEO görevlerini yürütmüş ve 2001 yılından itibaren Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu bünyesine atanan Egebank‘ın Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiş daha bu bankanında içinde bulunduğu altı bankanın Sümerbank’ın tüzel kişiliği altında birleşmesi çalışmalarını sevk ve idare etmek üzere BDDK Yönetimi tarafından Sümerbank’ın Genel Müdürlüğü’ne atanmıştır.
Sümerbank’ın Oyakbank’a satışını müteakiben bu defa TMSF bünyesindeki İştirakler Daire Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Tekfinans’ın Kuruluş aşamasına kadar içlerinde Kablolu TV, Bilgisayar-Teknoloji,Tekstil,Aracı Kurum,Leasing,İnşaat konularında faaliyet gösteren şirketlerin bulunduğu 125 adet iştirakin yönetiminde tam yetki ile sorumlu bir pozisyonda görevini yürütmüş olup, aynı zamanda Yeminli Mali Müşavir Belgesi sahibidir.
YÖNETİCİ ORTAK, KURUCU KONUMUNDA BULUNDUGU KURULUŞLAR:
TEK Finansal Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd.Şti Boğaziçi Gayrimenkul Geliştirme Müm.Dan. Tic. A.Ş Vera Varlık Yönetim A.Ş.